piątek, 15 lipca 2016

Homo Sapiens


Gdzie jest ten wymyślony przez ludzi Bóg ?

Tragedia we Francji w Nicei człowiek zabił 84 osoby i ranił ponad 100.
W tym wiele dzieci.

Wstydzę się, że jestem człowiekiem.

UWAGA !  HOMO SAPIENS MORDUJE !

4 komentarze:

 1. O ile mnie pamięć nie myli...człowiek zawsze mordował, ze strachu, z głodu, z chęci zysku, z fanatyzmu, dla rozrywki i z zemsty...
  Niestety, nie jest to wymysł ostatnich czasów Rysiu. Nie znaczy to, że cały gatunek ludzki jest zbrodniczy...ale mamy skłonności takie ...niestety. Odpowiednie warunki wyzwalają w człowieku BESTIĘ. A Bóg? Jest potrzebny ...aby rozgrzeszać ludzi, i aby nadal mogli czynić zło.
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakże często zadajemy sobie i innym pytanie: "Czy człowiek z natury jest dobry, czy zły?" Ale ja już tego nie robię - bo jakie to ma znaczenie, jakiej odpowiedzi udzielimy, skoro nie przekłada się to na naprawę rzeczywistości (!?) Ryszardzie, dobrego czasu dla Ciebie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rysio, gdybyś żył nawet osiem razy, to Świata nie naprawisz, ani nie poprawisz.
  W stanie, w jakim jesteśmy teraz - TY, ja, najprościej pozwolić sobie na najdrobniejsze przyjemności.. spojrzenie przez ono i poszukanie zielonego liścia, stwierdzenie, że w końcu nie pada albo nie praży... lub napicie się herbaty, a jeśli nie to chociaż gorącej wody. I ucieszyć się, że to spożyte można jeszcze wydalić o własnych siłach. Nie obchodzimy za bardzo tego świata, urzędu, tych, którzy powinni o nas zadbać, obywateli wspólnoty w której żyjemy, chorych i bezradnych. To nas uprawnia do zobojętnienia na większość zdarzeń, na które nie mamy wpływu, nawet gdybyśmy za upragnione dobro teraz oddali życie.
  My już jesteśmy za burtą... co czeka pokolenie? - a któż zgadnie?
  Przyniosłam Wam wieczorną herbatę. Tyle jeszcze mogę, i pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Był człowiek człowiekowi wilkiem, a teraz mordercą! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń